zamiast kwiatka niosę pomocMateriały

Zapraszamy do wypróbowania nowego sposobu na okazywanie wdzięczności. Zapraszamy do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc na zakończenie roku szkolnego. To świetna lekcja pomagania w praktyce!

Idea jest prosta – zamiast przyjmować kwiaty lub czekoladki od uczniów i uczennic, zachęć ich do tego, aby zaangażowali/ły się w działania pomocowe PAH na rzecz Sudanu Południowego.

Aktualnie ponad 75% osób w Sudanie Południowym potrzebuje pomocy humanitarnej. Konflikty wewnętrzne oraz zmiany klimatu powodujące niszczycielskie powodzie sprawiły, że liczba osób potrzebujących wzrosła o 500 tysięcy w porównaniu do ubiegłego roku. Bardzo ważne zapewnienie jest dostępu do edukacji, zwłaszcza dziewcząt, które często pozbawiane są tego przywileju, gdyż w szkołach brakuje latryn i czystej wody. Pomóż poprzez swoje zaangażowanie w akcję poprawić kwestie związane z higieną menstruacyjną w szkołach Sudanu Południowego i zapewnij godną edukację.

Pokaż młodym ludziom, że można solidarnie pomagać innym i wspólnie nauczcie się czym jest pomoc humanitarna. Razem zorganizujcie zbiórkę pieniężną, a zebraną kwotę przekażcie na działania PAH w Sudanie Południowym. Możecie też zorganizować zbiórkę online na www.pomagamy.pah.org.pl.

Do akcji zapraszamy przedszkola i szkoły wszystkich typów z całej Polski, ale także biblioteki lub domy kultury. Nie musisz namawiać całej placówki – możesz zgłosić tylko swoją klasę/grupę. Akcja jest dobrowolna. Jeżeli jesteś rodzicem lub uczniem/uczennicą pamiętaj, aby uzyskać zgodę nauczyciela/ki.

Wszystkie osoby, które prześlą nam raport z akcji, otrzymają dyplomy z podziękowaniami.

W ubiegłoroczną edycję akcji zorganizowaną zaangażowało się ponad 4 tys. uczniów i uczennic z całego kraju, a do udziału zgłosiło się 138 nauczycieli i nauczycielek. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 35 tys. zł. na działania pomocowe PAH w Ukrainie.

JAK ZREALIZOWAĆ AKCJĘ?

  1. Zarejestruj się poprzez formularz:
  2. Prześlemy Ci materiały edukacyjne i promocyjne.
  3. Daj znać uczniom, uczennicom i rodzicom, aby zamiast kupować kwiaty i czekoladki, zaangażowali się w pomaganie! Powiadom o akcji, wykorzystując materiały, które od nas otrzymasz.
  4. Wprowadź klasę w temat pomocy humanitarnej i sytuację w Sudanie Południowym. Zorganizuj zajęcia na podstawie otrzymanych materiałów.
  5. Prześlij nam zebrane pieniądze na poniższe konto PAH lub skorzystaj z platformy www.pomagamy.pah.org.pl. Zamiast bukietu kwiatów otrzymasz od nas podziękowania.

Zebrane pieniądze przelej na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.

Wpisz w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Sudan Płd.” oraz nazwę szkoły/placówki.

Jeżeli zamiast zbiórki, wolisz zorganizować kiermasz gadżetów – zamów je ze sklepiku PAH. Szczegóły znajdziesz w artykule “Zamów gadżety PAH na szkolny kiermasz”.

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń: 512 305 886

DOŁĄCZ DO AKCJI

NASZE PROGRAMY

Edukacja globalna w przedszkolach

Tytuł projektu: Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck
Wartość projektu: 9 831 877,34 zł
Dofinansowanie: 8 357 095,74 zł

Rozszerzamy nasze działania edukacyjne o przedszkola. Jesteśmy partnerem w projekcie „Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck”, w ramach którego prowadzimy warsztaty i szkolenia z obszaru edukacji globalnej w 2 przedszkolach w Gdańsku oraz w placówce w Leśniewie. Nauczycieli i nauczycielki wprowadzamy w tematy edukacji globalnej, a dzieciom oferujemy autorskie, angażujące lekcje pokazujące nasze związki ze światem. W projekcie powstaną także… Czytaj dalej…

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.