pl
AAA
pl
AAA

zamiast kwiatka niosę pomocMateriały

DOŁĄCZ DO AKCJI

Dołącz do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc! To świetna okazja, aby świętując zakończenie roku szkolnego, wesprzeć z nami mieszkańców i mieszkanki Somalii.

Działanie silnie promuje ideę zaangażowania i podniesienia świadomości i odpowiedzialności obywatelskiej. I tym samym zachęca nauczycieli i nauczycielki do tego aby zamiast przyjmować kwiaty wzbudzały w młodych osobach chęci do zaangażowania społecznego.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Zamiast przyjąć kwiatka, wciągnij dzieci / młodzież szkolną w działanie!
Okaż zaangażowanie i nieś pomoc mieszkańcom i mieszkankom Somalii!

 • Zorganizuj zbiórkę pieniędzy! Przekonaj dzieci, młodzież i rodziców, by zrezygnowali z zakupu kwiatów i podziękowali Ci za wspólną pracę, przekazując pieniądze na szlachetny cel!
 • Edukuj. Poprowadź zajęcia oparte o nasze materiały edukacyjne.
 • Zagraj. A właściwie rozegraj z uczniami i uczennicami interaktywny Quiz Zamiast Kwiatka na smartfonach!
 • Zadziałaj. Zaplanuj z młodzieżą inicjatywę w szkole lub swojej społeczności lokalnej.

Do akcji zapraszamy szkoły wszystkich typów z całej Polski, organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady oraz grupy nieformalne.

OTRZYMASZ OD NAS:

Pocztą tradycyjną:

 • plakaty promocyjne
 • materiały i plakaty do wystawy fotograficznej

Drogą elektroniczną:

 • gotowe ulotki dla kadry pedagogicznej i rodziców
 • scenariusze zajęć
 • scenariusz i dostęp do Quizu Zamiast Kwiatka
 • broszurę „Kryzysy humanitarne i pomoc humanitarna w pigułce”
 • filmy promujące akcję
 • prezentację przedstawiającą sytuację w Somalii i działania pomocowe PAH

 

DLACZEGO NASZE DZIAŁANIA SĄ WAŻNE?

W Somalii ponad 6 milionów mieszkańców i mieszkanek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Wspólnie możemy im pomóc.

PRZEPROWADŹ LEKCJĘ O POMOCY HUMANITARNEJ.

Skorzystaj z naszych materiałów edukacyjnych, które pomogą Ci rozmawiać z młodzieżą o przyczynach i skutkach trudności z dostępem do żywności oraz o niesieniu mądrej i skutecznej pomocy humanitarnej. W lekcji pomoże Ci nasz Quiz Zamiast Kwiatka!

ZADZIAŁAJ SPOŁECZNIE, DAJ SIĘ MŁODYM WYRAZIĆ!

Zaproponuj uczniom i uczennicom przygotowanie kampanii informacyjnej dla szkoły. Zachęćcie kadrę pedagogiczną i rodziców do włączenia się w akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.

W ramach akcji:

 1. Zobaczcie film „Let’s save Africa” i zorganizujcie dyskusję! Pomoże Wam w tym KARTA DYSKUSJI DO FILMU: LET’S SAVE AFRICA – pod tą nazwą znajdziecie ją w naszych materiałach!
 2. Rozegrajcie Quiz Zamiast Kwiatka. To świetna okazja do pozytywnej grywalizacji, zdobycia wiedzy z pomocy humanitarnej. Zdjęcia, ciekawostki, filmy i masa pytań na smartfonach to ulubiona forma nauki młodych osób! Zagrać może cała szkoła!
 3. Zorganizujcie wystawę zdjęć! Otrzymacie od nas zbiór wyjątkowych fotografii z prowadzonych przez PAH misji.

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ NA POMOC MIESZKAŃCOM I MIESZKANKOM SOMALII.

Zbierzcie pieniądze zaoszczędzone na kupnie kwiatów lub zorganizujcie sprzedaż gadżetów w swojej szkole i lokalnej społeczności. Poradnik dotyczący organizacji zbiórek oraz szczegóły dotyczące zamawiania gadżetów znajdziesz w materiałach do akcji.

Zebrane pieniądze przelejcie na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772. Pamiętajcie o wpisaniu w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc” oraz podaniu nazwy i adresu szkoły / placówki.

Dołącz do akcji korzystając z przycisku REJESTRACJA. Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdziesz w regulaminie. Masz pytania? Pisz do nas na adres edukacja@pah.org.pl lub dzwoń pod numer (22) 828 88 82 wew. 238. Do usłyszenia!

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Zamów ołówki i opaski na szkolną zbiórkę pieniędzy!

Ołówki lub kolorowe opaski silikonowe to świetny pomysł na szkolny kiermasz, zbiórkę pieniędzy czy prezent! Pieniądze zebrane ze sprzedaży gadżetów zostają w całości przekazywane na działania pomocowe! Różne kolory opasek wspierają różne cele zbiórkowe Kampanii Niosę Pomoc. Opaski dostępne są w kolorach: żółty, zielony, różowy. Ołówki są w kolorze niebieskim.

Uczniowie i uczennice lub ich rodzice chętnie noszą opaski identyfikując się w ten sposób ze swoją grupą / wolontariatem i działaniami w szkole. Dzięki temu bezpośrednio wspierają działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii, Ukrainie, Sudanie Południowym, irackim Kurdystanie czy Somalii.
Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb. Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.