pl
AAA
pl
AAA

zamiast kwiatka niosę pomocMateriały

DOŁĄCZ DO AKCJI

Każda okazja do podziękowań w szkole jest też świetną okazją do tego, żeby mówić i działać w pomocy humanitarnej. Zamiast przyjmować naręcza kwiatów zorganizuj akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.

Wykorzystaj Dzień Edukacji Narodowej, Walentynki, Dzień Kobiet czy zakończenie roku szkolnego i wciągnij dzieci i młodzież w działanie!

Okaż zaangażowanie i nieś pomoc mieszkańcom i mieszkankom Somalii!

WYBIERZ CO CHCESZ I DZIAŁAJ

 • Zorganizuj zbiórkę pieniędzy! Przekonaj dzieci, młodzież i rodziców, by zrezygnowali z zakupu kwiatów i podziękowali Ci za wspólną pracę, przekazując pieniądze na szlachetny cel! Wykorzystaj nasze naklejki, ulotki! Zorganizuj sprzedaż gadżetów PAH.
 • Edukuj. Poprowadź zajęcia oparte o nasze materiały edukacyjne.

Zobaczcie film „Let’s save Africa” i zorganizujcie dyskusję! Pomoże Wam w tym KARTA DYSKUSJI DO FILMU: LET’S SAVE AFRICA – pod tą nazwą znajdziecie ją w naszych materiałach!

 • Zagraj. Wykorzystaj interaktywny Quiz Zamiast Kwiatka na smartfony! To świetna okazja do pozytywnej grywalizacji, zdobycia wiedzy z pomocy humanitarnej. Zdjęcia, ciekawostki, filmy i masa pytań! Zagrać może cała szkoła! Znajdź Quiz Zamiast Kwiatka w materiałach!
 • Zadziałaj. Zorganizuj wystawę zdjęć! Otrzymasz od nas zbiór wydrukowanych fotografii z prowadzonych przez PAH misji. Stwórz kampanię informacyjną w szkole! Wykorzystaj Kwiatki PAH origami do złożenia. Wciągnij młodzież!

Do akcji zapraszamy szkoły wszystkich typów z całej Polski, organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady oraz grupy nieformalne.

DLACZEGO WARTO?

Działając z PAH otrzymasz:  

Pocztą tradycyjną:

 • plakaty promocyjne
 • naklejki
 • materiały i plakaty do wystawy fotograficznej

Drogą elektroniczną:

 • gotowe ulotki dla kadry pedagogicznej i rodziców
 • manual Kwiatka PAH origami!
 • scenariusze zajęć
 • scenariusz i dostęp do Quizu Zamiast Kwiatka
 • broszurę „Kryzysy humanitarne i pomoc humanitarna w pigułce”
 • filmy promujące akcję
 • prezentację przedstawiającą sytuację w Somalii i działania pomocowe PAH

DOWIEDZ SIĘ CO ROBI PAH W SOMALII

https://www.pah.org.pl/somalia/

PRZEPROWADŹ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY – DANE DO PRZELEWU

Zebrane pieniądze przelej na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.Wpisz w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc” i nazwę szkoły, placówki.

ZAMÓW GADŻETY SZKOLNE PAH

Sylikonowe opaski i elastyczne ołówki będą świetnie promować Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.

Złóż zamówienie do Sklepu Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, 574 568 557

 

ZAPISZ SIĘ DO AKCJI

Kliknij niżej – REJESTRACJA. Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdziesz w regulaminie.

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń: 512305886

Do usłyszenia!

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

ZAMÓW OŁÓWKI I OPASKI NA SZKOLNĄ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY!

Sylikonowe opaski i elastyczne ołówki będą świetnie promować Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH. 

Złóż zamówienie do Sklepu Przyjaciół PAH! Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557 Zamów gadżety:http://bit.ly/zamow_gadzety
Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb. Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.