pl
AAA
pl
AAA

zamiast kwiatka niosę pomocMateriały

DOŁĄCZ DO AKCJI

Koniec roku szkolnego to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli i nauczycielek. Warto w tym dniu podziękować za ich poświęcenie i trud wychowawczy.

Zapraszamy do wypróbowania nowego sposobu na okazywanie wdzięczności. Zapraszamy do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. To świetna lekcja pomagania w praktyce!

Idea jest prosta – zamiast przyjmować kwiaty lub czekoladki od uczniów i uczennic, zachęć ich do tego, aby zaangażowali/ły się w działania pomocowe PAH na rzecz Ukrainy. Trwający od 2014 roku konflikt zbrojny i jego eskalacja, która ma miejsce obecnie prowadzi do masowego przemieszczania się ludzi oraz sprawia, że problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie są dla nich coraz bardziej dotkliwe. Na bieżąco informujemy o naszych działaniach pomocowych na stronie: www.pah.org.pl/centrum-info-ua. Są one dostosowywane do dynamicznie zmieniających się potrzeb.

Pokaż młodym ludziom, że można solidarnie pomagać innym i wspólnie nauczcie się czym jest pomoc humanitarna. Razem zorganizujcie zbiórkę pieniężną, a zebraną kwotę przekażcie na działania PAH w Ukrainie. Możecie też zorganizować zbiórkę online na www.pomagamy.pah.org.pl.

Do akcji zapraszamy przedszkola i szkoły wszystkich typów z całej Polski, ale także biblioteki lub domy kultury. Nie musisz namawiać całej placówki – możesz zgłosić tylko swoją klasę/grupę. Akcja jest dobrowolna. Jeżeli jesteś rodzicem lub uczniem/uczennicą pamiętaj, aby uzyskać zgodę nauczyciela/ki.

Wszystkie osoby, które prześlą nam raport z akcji, otrzymają dyplomy z podziękowaniami.

W ubiegłoroczną edycję akcji zorganizowaną na zakończenie roku 2020/21 zaangażowało się prawie 8 tys. uczniów i uczennic z całego kraju, a do udziału zgłosiło się 244 nauczycieli i nauczycielek. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 51 tys. zł. na działania pomocowe PAH w Somalii.

JAK ZREALIZOWAĆ AKCJĘ?

  1. Zarejestruj się poprzez formularz:  www.bit.ly/ZKNPU2022.
  2. Prześlemy Ci materiały edukacyjne i promocyjne.
  3. Daj znać uczniom, uczennicom i rodzicom, aby zamiast kupować kwiaty i czekoladki, zaangażowali się w pomaganie! Powiadom o akcji, wykorzystując materiały, które od nas otrzymasz.
  4. Wprowadź klasę w temat pomocy humanitarnej i sytuację w Ukrainie. Zorganizuj zajęcia na podstawie otrzymanych materiałów.
  5. Prześlij nam zebrane pieniądze na poniższe konto PAH lub skorzystaj z platformy www.pomagamy.pah.org.pl. Zamiast bukietu kwiatów otrzymasz od nas podziękowania.

Zebrane pieniądze przelej na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.

Wpisz w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Ukraina” oraz nazwę szkoły/placówki.

Jeżeli zamiast zbiórki, wolisz zorganizować kiermasz gadżetów – zamów je ze sklepiku PAH. Szczegóły znajdziesz w artykule “Zamów gadżety PAH na szkolny kiermasz”.

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń: 512 305 886

NASZE PROGRAMY

Zgłoś się na VI Edukacyjne SPA (Summer PAH Academy) dla nauczycieli/ek

Zapraszamy na szóstą edycję Edukacyjnego SPA – Summer PAH Academy, które ma na celu zadbanie o motywację i dobrostan osób, które na co dzień pracują odważnie, w zgodzie ze swoimi wartościami, co często jest wyzwaniem w kontekście polskiej szkoły. Szczególnie teraz, gdy globalne wyzwania, takie jak migracje, kryzys klimatyczny czy rasizm stały się centralnym elementem publicznych dyskusji, wkraczając także w przestrzeń szkoły.

Termin i miejsce: 10-14 lipca 2022 (niedziela, godz.12 – czwartek, godz. 16), Puszczykowo pod Poznaniem

Na zgłoszenia czekamy do środy, 22 czerwca 2022 poprzez formularz: www.bit.ly/SPA2022_formularz.

SOS Ukraina dla szkół

Akcja “SOS Ukraina” dla placówek edukacyjnych – włącz się!

W związku z sytuacją w Ukrainie zainteresowanie pomocą ze strony społeczności szkolnych jest bardzo duże. Bardzo Wam za to dziękujemy! Potrzeby są ogromne i dynamicznie się zmieniają. Dlatego zachęcamy przede wszystkim do edukowania w tym temacie oraz organizowania zbiórek finansowych. Aby Wam to ułatwić uruchomiliśmy specjalną akcję dla placówek edukacyjnych „SOS Ukraina”.

Zapraszamy do rejestracji: www.bit.ly/SOS_Ukraina_szkoly

Edukacja globalna w przedszkolach

Tytuł projektu: Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck
Wartość projektu: 9 831 877,34 zł
Dofinansowanie: 8 357 095,74 zł

Rozszerzamy nasze działania edukacyjne o przedszkola. Jesteśmy partnerem w projekcie „Nowe przedszkola w Gdańsku i w Gminie Puck”, w ramach którego prowadzimy warsztaty i szkolenia z obszaru edukacji globalnej w 2 przedszkolach w Gdańsku oraz w placówce w Leśniewie. Nauczycieli i nauczycielki wprowadzamy w tematy edukacji globalnej, a dzieciom oferujemy autorskie, angażujące lekcje pokazujące nasze związki ze światem. W projekcie powstaną także… Czytaj dalej…

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.