pl
AAA
pl
AAA

zamiast kwiatka niosę pomocMateriały

DOŁĄCZ DO AKCJI

Dołącz do akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc! To świetna okazja, aby świętując zakończenie roku szkolnego, wesprzeć z nami mieszkańców i mieszkanki Somalii.

Działanie silnie promuje ideę zaangażowania i podniesienia świadomości i odpowiedzialności obywatelskiej. I tym samym zachęca nauczycieli i nauczycielki do tego aby zamiast przyjmować kwiaty wzbudzały w młodych osobach chęci do zaangażowania społecznego.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Zamiast przyjąć kwiatka, wciągnij dzieci / młodzież szkolną w działanie!
Okaż zaangażowanie i nieś pomoc mieszkańcom i mieszkankom Somalii!

 • Zorganizuj zbiórkę pieniędzy! Przekonaj dzieci, młodzież i rodziców, by zrezygnowali z zakupu kwiatów i podziękowali Ci za wspólną pracę, przekazując pieniądze na szlachetny cel!
 • Edukuj. Poprowadź zajęcia oparte o nasze materiały edukacyjne.
 • Zagraj. A właściwie rozegraj z uczniami i uczennicami interaktywny Quiz Zamiast Kwiatka na smartfonach!
 • Zadziałaj. Zaplanuj z młodzieżą inicjatywę w szkole lub swojej społeczności lokalnej.

Do akcji zapraszamy szkoły wszystkich typów z całej Polski, organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury, młodzieżowe rady oraz grupy nieformalne.

OTRZYMASZ OD NAS:

Pocztą tradycyjną:

 • plakaty promocyjne
 • materiały i plakaty do wystawy fotograficznej

Drogą elektroniczną:

 • gotowe ulotki dla kadry pedagogicznej i rodziców
 • scenariusze zajęć
 • scenariusz i dostęp do Quizu Zamiast Kwiatka
 • broszurę „Kryzysy humanitarne i pomoc humanitarna w pigułce”
 • filmy promujące akcję
 • prezentację przedstawiającą sytuację w Somalii i działania pomocowe PAH

 

DLACZEGO NASZE DZIAŁANIA SĄ WAŻNE?

W Somalii ponad 6 milionów mieszkańców i mieszkanek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Wspólnie możemy im pomóc.

PRZEPROWADŹ LEKCJĘ O POMOCY HUMANITARNEJ.

Skorzystaj z naszych materiałów edukacyjnych, które pomogą Ci rozmawiać z młodzieżą o przyczynach i skutkach trudności z dostępem do żywności oraz o niesieniu mądrej i skutecznej pomocy humanitarnej. W lekcji pomoże Ci nasz Quiz Zamiast Kwiatka!

ZADZIAŁAJ SPOŁECZNIE, DAJ SIĘ MŁODYM WYRAZIĆ!

Zaproponuj uczniom i uczennicom przygotowanie kampanii informacyjnej dla szkoły. Zachęćcie kadrę pedagogiczną i rodziców do włączenia się w akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.

W ramach akcji:

 1. Zobaczcie film „Let’s save Africa” i zorganizujcie dyskusję! Pomoże Wam w tym KARTA DYSKUSJI DO FILMU: LET’S SAVE AFRICA – pod tą nazwą znajdziecie ją w naszych materiałach!
 2. Rozegrajcie Quiz Zamiast Kwiatka. To świetna okazja do pozytywnej grywalizacji, zdobycia wiedzy z pomocy humanitarnej. Zdjęcia, ciekawostki, filmy i masa pytań na smartfonach to ulubiona forma nauki młodych osób! Zagrać może cała szkoła!
 3. Zorganizujcie wystawę zdjęć! Otrzymacie od nas zbiór wyjątkowych fotografii z prowadzonych przez PAH misji.

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ NA POMOC MIESZKAŃCOM I MIESZKANKOM SOMALII.

Zbierzcie pieniądze zaoszczędzone na kupnie kwiatów lub zorganizujcie sprzedaż gadżetów w swojej szkole i lokalnej społeczności. Poradnik dotyczący organizacji zbiórek oraz szczegóły dotyczące zamawiania gadżetów znajdziesz w materiałach do akcji.

Zebrane pieniądze przelejcie na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772. Pamiętajcie o wpisaniu w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc” oraz podaniu nazwy i adresu szkoły / placówki.

Dołącz do akcji korzystając z przycisku REJESTRACJA. Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdziesz w regulaminie. Masz pytania? Pisz do nas na adres edukacja@pah.org.pl lub dzwoń pod numer (22) 828 88 82 wew. 238. Do usłyszenia!

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Zamów ołówki i opaski na szkolną zbiórkę pieniędzy!

Ołówki lub kolorowe opaski silikonowe to świetny pomysł na szkolny kiermasz, zbiórkę pieniędzy czy prezent! Pieniądze zebrane ze sprzedaży gadżetów zostają w całości przekazywane na działania pomocowe! Różne kolory opasek wspierają różne cele zbiórkowe Kampanii Niosę Pomoc. Opaski dostępne są w kolorach: żółty, zielony, różowy. Ołówki są w kolorze niebieskim.

Uczniowie i uczennice lub ich rodzice chętnie noszą opaski identyfikując się w ten sposób ze swoją grupą / wolontariatem i działaniami w szkole. Dzięki temu bezpośrednio wspierają działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii, Ukrainie, Sudanie Południowym, irackim Kurdystanie czy Somalii.
Wypełnij raport z działań

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb. Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.