AAA
AAA

ZESPÓŁ REAGOWANIA NATYCHMIASTOWEGOpowrót

Naszym celem jest dotarcie z profesjonalną pomocą humanitarną do potrzebujących, których dotknęły skutki kryzysów humanitarnych. Natychmiastowa, adekwatna i efektywna pomoc możliwa jest dzięki tzw. Zespołowi ds. natychmiastowego reagowania (ang. Emergency Response Team, ERT).

Tworzą go specjaliści gotowi do szybkiego wyruszenia w rejon kryzysu humanitarnego. Członkowie zespołu posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnej oceny potrzeb, podjęcia decyzji o adekwatnym sposobie pomocy oraz efektywnej koordynacji działań na miejscu.

 

Na zdjęciu: Wanding, Sudan Południowy, 2016. Zespół Reagowania Natychmiastowego PAH dotarł do Wanding w stanie Upper Nile. Na miejscu znajdują się tysiące osób wewnętrznie przemieszczonych, które uciekły z domów w skutek toczącego się konfliktu zbrojnego. Pracownicy PAH zbadali wodę w studni, pojemnikach na wodę, okolicznej rzece. Wyniki pokazały, że woda zarówno w rzece jak i pojemnikach, których używa społeczność jest skażona i jej używanie jest niebezpieczne dla zdrowia. fot. PAH.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.