Wojna w Ukrainie głęboko dotknęła obszary wiejskie, utrudniając prowadzenie działalności rolniczej, w tym hodowli bydła mlecznego.
Wspieraj projekty takie jak ten. Kliknij w przycisk obok i przekaż darowiznę. Razem możemy więcej!
Wojna w Ukrainie głęboko dotknęła obszary wiejskie, utrudniając prowadzenie działalności rolniczej, w tym hodowli bydła mlecznego.
Wiele rodzin, które utrzymywały się z produkcji mleka na niewielką skalę, doświadczyło poważnych strat z powodu śmierci zwierząt gospodarskich, przerwania łańcuchów dostaw, utraty żywicieli rodziny i ograniczonej wydajności upraw paszowych. W rezultacie społeczności wiejskie zmagają się z problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego i niestabilnością gospodarczą.
PAH wesprze drobnych producentów mleka zarządzających stadami bydła mlecznego, w tym 3-5 krowami mlecznymi, zapewniając konsultacje w zakresie nowoczesnych praktyk i przekazując zalecenia ekspertów dotyczące trzech kluczowych sfer działalności mleczarskiej: jakości mleka, żywienia zwierząt i usług weterynaryjnych, wraz z odpowiednim wsparciem rzeczowym (zestawy do utrzymywania higieny wymion, analizy mleka i paszy, zestawy pierwszej pomocy weterynaryjnej i dodatki mineralne dla krów mlecznych). Selekcja skupiła się również na kilku rodzajach trudności doświadczanych przez uczestników projektu: Status osoby wewnętrznie przesiedlonej (lub rodziny przyjmującej osoby wewnętrznie przesiedlone) utrata tradycyjnych rynków, utrata dochodów lub pracy żywiciela rodziny oraz gospodarstwa domowe prowadzone głównie przez kobiety.
Drugi rodzaj interwencji ma głównie na celu promowanie działalności mleczarskiej wśród mieszkańców hodujących bydło mleczne. Obejmują one wydarzenia takie jak Festiwale Mleka (lub inne wydarzenia o tematyce mleczarskiej) i koncentrują się na młodszym pokoleniu dzięki konkursom rysunkowym. Celem jest zwiększanie świadomości na temat znaczenia i potencjału rolnictwa. Mieszkańcy dwóch gmin wezmą udział w wydarzeniach o tematyce mleczarskiej, a ponad 300 dzieci z 15 gmin weźmie udział w konkursach rysunkowych, aby zwiększać świadomość i promować rodzinną produkcję mleka.
Ostatecznym celem jest poprawa bezpieczeństwa żywnościowego i odporności ekonomicznej wśród wiejskich gospodarstw domowych poprzez zrównoważoną produkcję mleka.
Łącznie pomoc trafi do 140 gospodarstw domowych. Pośrednio, w połączeniu z działaniami promocyjnymi, projekt dotrze do około 2 000 – 3 000 osób.
Wspieraj projekty takie jak ten. Kliknij w przycisk obok i przekaż darowiznę. Razem możemy więcej!