SYRIA - POMÓŻ!wpłać

Konflikt w Syrii trwa już 7 lat!

7 LAT KONFLIKTU

Dokładnie 7 lat temu, 15 marca rozpoczął się konflikt zbrojny w Syrii. Sytuacja mieszkańców dramatycznie się pogarsza, 69% ludności żyje w skrajnej biedzie, a średnie ceny żywności są już 8-krotnie wyższe w porównaniu z czasami przed kryzysem. W czasie oblężeń Homs, Aleppo, wschodniej Ghouty oraz wielu innych miast i rejonów kraju niszczona jest infrastruktura wodna i drogowa, szpitale oraz szkoły. Według danych ONZ, pomocy humanitarnej potrzebuje 13,1 mln Syryjczyków, wiele rodzin jest całkowicie zdanych na pomoc z zewnątrz.

CO ROBIMY?

Obecnie Polska Akcja Humanitarna dociera z systematyczną, codzienną pomocą do ponad 100 tysięcy osób w prowincjach Idlib i Hama, skupiając się przede wszystkim na dostępie do wody i żywności. Pracownicy PAH dostarczają wodę do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych, budują stacje pompujące, latryny i punkty mycia rąk, dostarczają również paczki żywnościowe.

Polska Akcja Humanitarna od 2013 roku prowadzi w Syrii stałą misję i codziennie wspiera tysiące rodzin bezpośrednio w ogarniętym wojną kraju.

450 000 osób otrzymało pomoc w 2017 roku.

 

Zespół Pomocy Natychmiastowej PAH jest także w trakcie rozpoznawania potrzeb mieszkańców wschodniej Ghouty. Na bieżąco zbiera wiedzę o sytuacji i możliwościach współpracy z innymi organizacjami humanitarnymi. – Niewyobrażalny dramat osób cierpiących w oblężonej Ghoucie bardzo nas porusza. Dziękujemy za reakcję i solidarność społeczeństwa Polskiego. Będziemy wszystkich na bieżąco informować o postępach przygotowywanej pomocy – mówi Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Systematyczna pomoc i szybkie uruchamianie działań jest możliwe dzięki wsparciu polskiego społeczeństwa. W grudniu 2016 roku PAH natychmiastowo zareagowała na potrzeby związane z ewakuacją mieszkańców wschodniego Aleppo dzięki hojności Polaków – w ciągu trzech miesięcy firmy i tysiące darczyńców indywidualnych przekazały 4,5 miliona złotych na pomoc mieszkańcom Aleppo i innych miejsc w Syrii.

DZIAŁAJ W SZKOLE, W PRACY, W MIEŚCIE – ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ

POMAGAJ ONLINE – ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ NA FACEBOOKU

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.