AAA
AAA

POMOC W MADAGASKARZEWPŁAĆ

POMOC PAH W MADAGASKARZE

Madagaskar to drugi – po Indonezji – największy kraj wyspiarski na świecie. Z 30 milionów mieszkańców ponad 25 milionów żyje za mniej niż 2 dolary dziennie.

Madagaskar zmaga się z negatywnymi skutkami zmian klimatu, które najmocniej dotykają południową część wyspy. Ostatnie 6 lat to niekończąca się susza. Pora deszczowa staje się coraz krótsza i coraz bardziej nieprzewidywalna. Pewne są za to cyklony, które w kilka dni powodują zniszczenia usuwane potem przez miesiące i lata.

Mieszkańcy południowej części wyspy muszą chodzić wiele kilometrów po wodę, która ma im wystarczyć do zaspokojenia podstawowych potrzeb: picia i gotowania. Nie starcza jednak wody do podlewania ogródków warzywnych, które stanowią główne źródło pożywienia dla lokalnych społeczności. Przy braku zbiorów często jedynym pożywieniem stają się owoce kaktusów rosnących w buszu. To ma negatywny wpływ na wiele aspektów życia – dzieci np. opuszczają lekcje, bo spędzają godziny na pozyskiwaniu pożywienia dla siebie i rodziny.

Prawie pół miliona dzieci na południu Madagaskaru jest poważnie niedożywionych, a 2,5 miliona osób potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Jej dostarczenie stanowi ogromne wyzwanie nie tylko ze względu na skalę potrzeb, ale także na dostęp do miejsc, w których te potrzeby występują. W południowych regionach wyspy infrastruktura transportowa praktycznie nie istnieje.

Według organizacji CARE kryzys humanitarny na Madagaskarze należy do najbardziej zapomnianych kryzysów.

PAH rozpoczęła pracę na Madagaskarze w 2022 roku. Budujemy studnie, koordynujemy programy zalesiania na terenach dotkniętych deforestacją oraz program dożywiania w szkołach. Prowadzimy też inne działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2023 roku PAH zrealizuje również budowę pierwszej tamy piaskowej.

2024/2025 – MADAGASKAR – WODA

Czas trwania projektu: 29.04.2024 – 31.08.2025 r.
Lokalizacja: regiony Anosy, Androy i Atsimo Andrefana; Madagaskar 
Donator: UNICEF; konsorcjum z WHH i Rain Madagascar 

 

Pogorszenie warunków klimatycznych na Madagaskarze przyczyniło się do ekstremalnej suszy na południu kraju, co zagroziło jednemu z gwarantów źródeł utrzymania w rejonie – dostępowi do wody. Dlatego celem projektu PAH jest zwiększenie dostępu do zasobów wodnych. 

Projekt jest skierowany do 50.000 osób poprzez działania pośrednie i bezpośrednie. Czytaj dalej…

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.