AAA
AAA

POMOC W MADAGASKARZEWPŁAĆ

POMOC PAH W MADAGASKARZE

Madagaskar to drugi – po Indonezji – największy kraj wyspiarski na świecie. Z 30 milionów mieszkańców ponad 25 milionów żyje za mniej niż 2 dolary dziennie.

Madagaskar zmaga się z negatywnymi skutkami zmian klimatu, które najmocniej dotykają południową część wyspy. Ostatnie 6 lat to niekończąca się susza. Pora deszczowa staje się coraz krótsza i coraz bardziej nieprzewidywalna. Pewne są za to cyklony, które w kilka dni powodują zniszczenia usuwane potem przez miesiące i lata.

Mieszkańcy południowej części wyspy muszą chodzić wiele kilometrów po wodę, która ma im wystarczyć do zaspokojenia podstawowych potrzeb: picia i gotowania. Nie starcza jednak wody do podlewania ogródków warzywnych, które stanowią główne źródło pożywienia dla lokalnych społeczności. Przy braku zbiorów często jedynym pożywieniem stają się owoce kaktusów rosnących w buszu. To ma negatywny wpływ na wiele aspektów życia – dzieci np. opuszczają lekcje, bo spędzają godziny na pozyskiwaniu pożywienia dla siebie i rodziny.

Prawie pół miliona dzieci na południu Madagaskaru jest poważnie niedożywionych, a 2,5 miliona osób potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Jej dostarczenie stanowi ogromne wyzwanie nie tylko ze względu na skalę potrzeb, ale także na dostęp do miejsc, w których te potrzeby występują. W południowych regionach wyspy infrastruktura transportowa praktycznie nie istnieje.

Według organizacji CARE kryzys humanitarny na Madagaskarze należy do najbardziej zapomnianych kryzysów.

PAH rozpoczęła pracę na Madagaskarze w 2022 roku. Budujemy studnie, koordynujemy programy zalesiania na terenach dotkniętych deforestacją oraz program dożywiania w szkołach. Prowadzimy też inne działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2023 roku PAH zrealizuje również budowę pierwszej tamy piaskowej.

2022/2023 – MADAGASKAR – WODA, ŻYWNOŚĆ, OGRANICZANIE RYZYKA KATASTROF

Czas trwania projektu: 1.11.2022 – 15.08.2023 r.
Lokalizacja: 1. Antanimora Sud (region Androy); 2. Ankililoaka (region Atsimo-Andrefana), Madagaskar
Donator: środki własne PAH

W ramach projektu budujemy studnie dla społeczności makroregionu Grand Sud (regiony Androy i Atsimo-Andrefana) na Madagaskarze, który najmocniej odczuwa skutki suszy. Zapewniamy też nasiona i sadzonki oraz szkolimy z nowoczesnych technik rolniczych, a także finansujemy ciepłe posiłki dla uczniów w szkołach. Dodatkowo przekazujemy mieszkańcom piece solarne i energooszczędne.

Łącznie pomoc obejmie 20 000 osób…czytaj dalej

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.