pl
AAA
pl
AAA

Ruszyła akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomocpowrót

Kwiaty są piękne, ale szybko więdną.
Ruszyła akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań dla nauczycieli. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną. Polska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły do podziękowania za mijający rok w innej formie. Dzięki temu PAH będzie mogła nieść skuteczną pomoc potrzebującym Somalijczykom

Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świętowanie końca roku szkolnego z zaangażowaniem na rzecz osób dotkniętych skutkami klęsk naturalnych i konfliktu zbrojnego w Somalii. Idea jest prosta – wystarczy pobrać ze strony akcji wzór podziękowania dla nauczycieli i nauczycielek, który młodzi ludzie mogą wręczyć ostatniego dnia szkoły oraz zorganizować zbiórkę pieniędzy zaoszczędzonych na zakupie kwiatów i słodyczy. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymują od nas podziękowania, mają również szanse na uzyskanie tytułu Szkoły, która niesie Pomoc.

Więcej informacji o akcji oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie akcji

Dlaczego to ważne?

Ponad 6 milionów Somalijczyków i Somalijek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Ponad ćwierć miliona z nich opuściło swoje domy w poszukiwaniu żywności w innych regionach kraju, trafiając często do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. PAH pomaga im, zapewniając potrzebującym dostęp do wody, podstawowych narzędzi rolniczych i wędkarskich oraz poprzez transfery pieniężne dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Polskie szkoły mają moc

Akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc zainicjował trzy lata temu pan Krzysztof Ponikowski, nauczyciel ze Szczecina. Zaapelował on do polskich szkół o rezygnację z tradycji zakupu kwiatów i zebranie pieniędzy na pomoc Nepalkom i Nepalczykom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w 2015 roku. Do akcji dołączyło aż 200 szkół, które zebrały łącznie prawie 200 000 złotych! Pozwoliło to na odbudowę szkoły Pancha Kanya. Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc jest częścią edukacyjnej kampanii Niosę Pomoc skierowanej do szkół wszystkich typów z całej Polski. W tym roku akcję wspiera m.in. Gaba Kulka.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.