AAA
AAA

Spróbuj mojej historii | Światowy Dzień Żywnościpowrót

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. Tego dnia chcemy Wam brzybliżyć poznanie historii osób, które otrzymują nasze wsparcie. Pokazać, jak działaniem można zmienić życie drugiej osoby. Podkreślić, że pomoc której udzielamy to nie tylko liczby a prawdziwi ludzie, z własnym bagażem doświadczeń, swoją historią.

Susze, powodzie, konflikty zbrojne i kryzysy ekonomiczne sprawiają, że na całym świecie głodem zagrożonych jest aż 800 milionów osób. Częstym wyobrażeniem jest, że jedynym sposobem walki z tym zjawiskiem jest dostarczanie potrzebującym paczek żywnościowych. W wielu sytuacjach jest to rozwiązanie nieodzowne, jednak w naszych historiach chcemy pokazać Wam jak wyglądają nasze działania wspierające społeczności w wytwarzeniu jedzenia  samodzielnie.

W Sudanie Południowym, gdzie panują też trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny. Zagrożonych głodem jest tam aż 60 procent mieszkańców. Elizabeth Nyaden, matka siedmiogra dzieci, była w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, nie mogła też znaleźć pracy. Kobieta uczestniczyła w organizoowanym przez nas szkoleniu z metod uprawy ziemi, otrzymała również nasiona warzyw oraz narzędzia rolnicze. Dzięki udzielonemu wsparciu, mogła zacząć samodzielnie uprawiać ziemię. – Teraz codziennie rano zbieram warzywa ze swojego pola i sprzedaję je innym. Dzięki temu jestem w stanie zarobić pieniądze, a moja rodzina nie musi już polegać na żywności rozdawanej przez organizacje humanitarne – mówi Elizabeth Nyaden.

W krajach zagrożonych głodem, bardzo często rozwiązaniem jest stałe dostarczanie wody. Świadczą o tym historie takie jak Somalijki Maryan Abukar, która w trakcie suszy nie miała dostępu do wody pitnej dla rodziny, swoich krów oraz nawodnienia kukurydzy. Zorganizowaliśmy dostawy wody, dzięki czemu jej krowy przeżyły i dawały mleko, które było podstawowym wyżywieniem dzieci.

W szczególnej sytuacji znajdują się ludzie wewnętrznie przemieszczeni. Uciekając przed wojną, zostawiają cały dobytek i pracę, nie zawsze też znajdują schronienia w obozach dla uchodźców. Mieszkają w opuszczonych domach lub w prowizorycznych namiotach bez dostępu do czystej wody, narażeni na chłód i choroby. W takiej sytuacji był m.in. Shahin Mahmud, który wraz z rodziną uciekł z ogarniętej wojną Syrii do północnego Iraku. Zamieszkał w jednej z najbiedniejszych dzielnic w mieście, ale rodzinie brakowało pieniędzy na jedzenie i podstawowe produkty, a dzieci nie chodziły do szkoły. Rodzina Shahina Mahmuda była jedną z wielu, które znalazły się w podobnej sytuacji i otrzymały od nas wsparcie finansowe, dając im szansę na zakup rzeczy, które są dla nich niezbędne.

Za każdym działaniem, kryje się człowiek i jego historia. To nie liczby, to ludzie – spróbujcie ich historii!

Spotkaj się z nami:

Zobacz nasz spot happeningowy z Krakowa i dołącz do nas w tę sobotę w Hali Gwardii w godzinach:12:00-17:00. 

Wesprzyj nasze działania:
  • przelewem: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
  • poprzez wpłacenie darowizny
  • dołączając do klubu PAH SOS i wspierając PAH comiesięczną darowizną
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.