Syriawpłać

Syria

W Syrii od 2011 roku trwa konflikt zbrojny. Ludność cywilna żyje w nieustannym zagrożeniu atakami, a sytuacja z roku na rok jest coraz gorsza. Wieloletnia wojna sprawiła, że mieszkańcy Syrii żyją w bardzo trudnych warunkach. Większość z nich uciekła ze swoich domów w poszukiwaniu bezpieczniejszego schronienia.

Zmiana miejsca zamieszkania i ciągły stan wojny sprawiają, że większość mieszkańców Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej. Nie mają możliwości podjęcia pracy. Nie mogą zapewnić sobie i swojej rodzinie dostępu do najbardziej podstawowych potrzeb: dachu nad głową, czystej wody, żywności czy ciepłych ubrań.

CO ROBI POLSKA AKCJA HUMANITARNA?

W Syrii działamy od 2013 roku. Dostarczaliśmy pomoc humanitarną w prowincjach Idlib i Aleppo. Pomagaliśmy osobom wewnętrznie przemieszczonym, które uciekły ze swoich domów na terenach gdzie miały miejsce walki. Zapewnialiśmy ludziom dostęp do czystej wody oraz paczki higieniczne z najpotrzebniejszymi produktami. Najbardziej potrzebujący otrzymali paczki żywnościowe i zestawy do uprawy mikro ogrodów. Dzieciom, które szczególnie cierpią podczas kryzysu humanitarnego, dostarczaliśmy żywność specjalistyczną.

W grudniu 2016 roku dużym echem odbiła się ewakuacja ludności ze wschodniego Aleppo. Dziesiątki tysięcy ludzi zostało w bardzo krótkim czasie ewakuowanych z miasta. Konieczna była szybka reakcja Zorganizowaliśmy natychmiastową pomoc dla osób, które docierały do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Zbudowaliśmy latryny,  punkty mycia rąk oraz nowe stacje pompujące wodę. Nowoprzybyłym rozdawaliśmy również paczki żywieniowe i higieniczne.

Na początku 2020 roku rozpoczęliśmy pomoc natychmiastową w związku z kryzysem w północnej Syrii. W ramach projektu, we współpracy z lokalnym partnerem WATAN Foundation, pomagaliśmy osobom, które z powodu ofensywy militarnej musiały opuścić swoje domy. Przekazaliśmy środki na wsparcie tymczasowych schroniska dla osób wewnętrznie przemieszczonych.

2020 – SYRIA – EMERGENCY

Czas trwania projektu: 1.03. 2020 – 30.04. 2020

Lokalizacja: prowincja Idleb, Syria

Donator: projekt finansowany ze środków własnych organizacji

Partner lokalny: WATAN Foundation

Pomoc jest natychmiastową odpowiedzią na kryzys w północnej Syrii. Projekt ma na celu poprawę warunków życia osób, które z powodu ofensywy militarnej musiały opuścić swoje domy. W ramach projektu współpracujemy z lokalnym partnerem WATAN Foundation. Nasze działania obejmują wsparcie tymczasowego schroniska dla osób wewnętrznie przemieszczonych. W schronisku ludzie mogą przebywać przed 3 doby, otrzymują żywność, opiekę medyczną, mogą się ogrzać i przespać. Przez ten czas organizuje się im miejsce w jednym z docelowych obozów zlokalizowanych na terenie północnego Idlibu. Przekazujemy środki, dzięki którym powstaną cztery nowe namioty, które mieszczą łącznie 160 rodzin. Wybudujemy również kuchnię polową, zaopatrzoną w potrzebny sprzęt. Dodatkowo będziemy dystrybuować gotowe zestawy posiłków. W efekcie pomoc otrzyma:19 000 osób.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.