AAA
AAA

WPŁAĆ PRZEZ BANKOMATpowrót

Przekazywanie darowizn za pośrednictwem bankomatu jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła współpracę z Euronet Polska Sp. z o.o. (www.euronetpolska.pl), który jest częścią Euronet Worldwide – światowego  lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. W ramach współpracy udostępniona zostanie możliwość przekazywania darowizn na cele charytatywne w bankomatach i wpłato-bankomatach należących do sieci Euronet, dzięki czemu szybciej będzie można nieść pomoc.
Proces wpłaty darowizny jest bardzo zbliżony do dokonywania standardowej transakcji. Po umieszczeniu w czytniku karty płatniczej oraz wpisaniu numeru PIN należy wybrać opcję „Wpłać darowiznę”, a następnie wybrać fundację i wpisać kwotę. Wpłaty można dokonywać również  gotówkowo we wpłato-bankomatach wybierając na ekranie powitalnym „Wpłać darowiznę” a następnie wybierając  preferowany sposób wpłaty „gotówka” lub „karta”.

Do weryfikacji płatności konieczne  będzie podanie numeru PESEL posiadacza karty. Służy to zidentyfikowaniu darczyńcy w celu przetworzenia transakcji oraz dla celów podatkowych. Dlatego darczyńcy będą proszeni  o zachowanie potwierdzenia transakcji w celach reklamacyjnych oraz do rozliczenia podatkowego.