AAA
AAA

WPŁAĆ PRZEZ BANKOMATpowrót

Przekazywanie darowizn za pośrednictwem bankomatu jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła współpracę z Euronet Polska Sp. z o.o. (www.euronetpolska.pl), który jest częścią Euronet Worldwide – światowego  lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. W ramach współpracy udostępniona zostanie możliwość przekazywania darowizn na cele charytatywne w bankomatach i wpłato-bankomatach należących do sieci Euronet, dzięki czemu szybciej będzie można nieść pomoc.
Proces wpłaty darowizny jest bardzo zbliżony do dokonywania standardowej transakcji. Po umieszczeniu w czytniku karty płatniczej oraz wpisaniu numeru PIN należy wybrać opcję „Wpłać darowiznę”, a następnie wybrać fundację i wpisać kwotę. Wpłaty można dokonywać również  gotówkowo we wpłato-bankomatach wybierając na ekranie powitalnym „Wpłać darowiznę” a następnie wybierając  preferowany sposób wpłaty „gotówka” lub „karta”.

Do weryfikacji płatności konieczne  będzie podanie numeru PESEL posiadacza karty. Służy to zidentyfikowaniu darczyńcy w celu przetworzenia transakcji oraz dla celów podatkowych. Dlatego darczyńcy będą proszeni  o zachowanie potwierdzenia transakcji w celach reklamacyjnych oraz do rozliczenia podatkowego.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.