Wystawa plakatowa „W pełnym wymiarze” to spójna teczka składająca się z kilku plakatów z kodami QR, zawierającymi treści edukacyjne. Materiał skierowany jest do przestrzeni szkolnych oraz bibliotecznych, jednak jej uniwersalny przekaz sprawia, że może być użyteczna w wielu innych miejscach.
„W pełnym wymiarze” to wystawa, która ma na celu skłaniać do krytycznego myślenia o otaczającej nas rzeczywistości. Pobudza do refleksji i dyskusji nad stereotypami oraz mechanizmami dyskryminacji, oferując narzędzie dla wszystkich, którzy chcą wprowadzać tematykę antydyskryminacyjną do swoich społeczności. Korzystając z wystawy, możesz przybliżyć w swojej grupie pojęcia takie jak “stereotypy”, “dyskryminacja”, “efekt jednorodności grupy” czy “intersekcjonalność”.
Materiał powstał we współtwórstwie i konsultacji z osobami z polskich grup mniejszościowych. Wspólnie zapraszamy w nim do poznania perspektyw inspirujących bohaterów i bohaterek naszej wystawy — Lubny, Belli, Joanny, Omaida i SVST. Słuchając ich głosów, poszukujemy odpowiedzi na to, jak dostrzegać otaczających nas ludzi w pełnym wymiarze i tworzyć bardziej sprawiedliwe społeczności.