pl
AAA
pl
AAA

1,5% podatku na PAH PRZEKAŻ 1,5%

WPISZ W DEKLARACJĘ PODATKOWĄ
KRS 0000136833

Dzięki społecznej solidarności po raz kolejny dotarliśmy z niezbędną pomocą tam, gdzie była ona najpilniej potrzebna.

W 2023 roku pomogliśmy blisko milionowi osób na całym świecie. Kontynuowaliśmy nasze wszechstronne działania w pogrążonej w wojnie Ukrainie, zapewniając pomoc dzieciom, samotnym matkom czy osobom starszym i z niepełnosprawnościami, które nie mogły opuścić swoich domów. Nasz zespół nieustannie dostarcza żywność, produkty higieniczne, zapewnia pomoc psychologiczną i bezpieczne schronienia, a także reaguje w przypadku nagłych zmasowanych ostrzałów czy katastrof, jak powódź po zniszczeniu tamy na Dnieprze. Nieustannie wspieramy również ukraińskich uchodźców, którzy przebywają w Polsce, udzielając im wsparcia w zakresie integracji, nauki języka czy pomocy psychologicznej. 

Kontynuowaliśmy także działania w innych miejscach na świecie, niosąc pomoc w 11 krajach na 3 kontynentach. Oprócz Ukrainy i Polski, biura regionalne PAH działają obecnie w Somalii, Sudanie Południowym, Kenii, Jemenie i Madagaskarze.

Koordynujemy też projekty pomocowe w Libanie. W lutym 2023 roku udzielaliśmy pomocy osobom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, a kilka miesięcy później również w Maroku. Pod koniec roku we współpracy z międzynarodową organizacją CARE rozpoczęliśmy działania na rzecz osób cierpiących w Strefie Gazy.

Gdziekolwiek jesteśmy, prowadzimy działania, które mają na celu zapewnienie dostępu do wody, żywności, bezpiecznego schronienia oraz ochrony zdrowia i edukacji.

Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000136833

Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1,5% trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej!

Możesz też samodzielnie wypełnić swój pit online:

Jak przekazać 1,5% podatku
Polskiej Akcji Humanitarnej
w rządowym systemie Twój e-Pit?

Od kilku lat ok. połowa osób fizycznych nie musi składać zeznania podatkowego, ponieważ robi to za nich Urząd Skarbowy. Dotyczy to dokładnie osób składających PIT-37 oraz PIT-38, czyli deklaracji podatkowej przeznaczonej osób rozliczających przychody kapitałowe, a także PIT-28 i PIT-36.

Przypominamy, że nawet jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej możliwości i nie składać samodzielnie PITu, nadal przysługuje nam przywilej zarządzania tym, do kogo trafi 1,5% podatku. Poniższa instrukcja wyjaśnia krok po kroku jak wskazać Polską Akcję Humanitarną, jako odbiorczynię tej formy wsparcia.

 1. Wejdź na stronę logowania do Twojego e-PITu
 2. Zaloguj się, korzystając z jednej z trzech dostępnych opcji
  • poprzez profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczną
  • poprzez zeskanowanie kodu QR z pomocą aplikacji mObywatel
  • poprzez podanie swoich danych podatkowych (PESEL, NIP, kwota przychodu z poprzedniego roku podatkowego)
 3. W sekcji „Najpopularniejsze” odnajdź kafelek „Twój e-PIT” i wybierz go
 4. Przewiń w dół do „Przekaż 1,5% podatku na:” i wybierz po prawej stronie link: „Wybierz organizację”. Wyświetli Ci się pole do wprowadzania danych organizacji pożytku publicznego.
 5. W wyświetlonym polu nazwy organizacji wprowadź: „Polska Akcja Humanitarna” lub nasz KRS: 0000 136 833. Jeśli wyświetli się lista organizacji wybierz z niej Polską Akcję Humanitarną. Jeśli chcesz, możesz też wyrazić zgodę na przekazanie nam swoich podstawowych danych osobowych. Jest to dobrowolne i niekonieczne.
 6. Zatwierdź wybór, a następnie przewiń w dół i zatwierdź deklarację klikając w przycisk „akceptuj i wyślij
 7. Gotowe! Dziękujemy!

Zobacz w raportach online,
jak pomagała PAH w ubiegłych latach

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.