pl
AAA
pl
AAA

Przekaż 1% podatku PAH PRZEKAŻ

Twój 1% pomógł nam w przeszłości sfinansować odwierty studni w Sudanie Południowym, przygotować Somalijczyków na skutki katastrof naturalnych, zapewnić toalety i prysznice uchodźcom z obozu Bardarash w Iraku czy natychmiast odpowiedzieć na kryzys na granicy wenezuelsko-kolumbijskiej poprzez zapewnienie tysiącom uchodźców leków, wody i żywności. Twój 1% ma prawdziwą moc pomagania. 

Ubiegły rok był jednym z najtrudniejszych okresów od dekad. Koronawirus, który w wielu krajach stał się prawdziwym „wirusem głodu” oraz susze, wielkie powodzie, kryzys gospodarczy i konflikty zbrojne, a także niespotykana od lat plaga szarańczy i wybuch w Bejrucie, spychający Liban na krawędź katastrofy, sprawiły, że dziś pomocy humanitarnej wymaga teraz rekordowo wysoka liczba osób.  

Pandemia postawiła przed Polską Akcją Humanitarną wyjątkowo trudne zadanie. Musimy pomagać tak, aby nie narazić nikogo na zakażenie, stosując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Mimo wstrzymanych lotów, trwających i nowych konfliktów jesteśmy na stałe obecni w pięciu krajach na trzech kontynentach i nieprzerwanie docieramy z pomocą do potrzebujących. 

Dlatego prosimy Cię, abyś w tym roku również przekazał/a swój 1% Polskiej Akcji Humanitarnej. Środki z 1% to blisko jedna dziesiąta naszego budżetu, dzięki któremu zawsze jesteśmy gotowi, aby nieść pomoc tak, gdzie jest ona niezbędna. Przekaż w tym roku 1% podatkna PAH!

Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000136833

Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1% trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej!

Możesz też samodzielnie wypełnić swój pit online:

Zobacz, jak nieśliśmy pomoc w 2020 roku

Wszystkie zebrane z 1% środki dokładnie rozliczamy i raportujemy, dzięki czemu masz pewność, że  Twoje wsparcie jest dobrze wykorzystywane! Zobacz, co udało nam się osiągnąć w 2019 roku: tutaj.

PIT 2021: Zmiany w rozliczeniu

Przypomnijmy, że część podatników nie musi już wypełniać formularzy podatkowych. Mogą zrobić to za nich urzędnicy skarbowi. Przywilej ten dotyczy osób składających PIT-37 i PIT-38, czyli zatrudnionych na umowach o pracę i na umowach cywilnoprawnych oraz osób, które są akcjonariuszami giełdowymi.

Podatnicy, którzy postanowią skorzystać z tej możliwości, mogą nadal dokonać rozmaitych zmian w swojej deklaracji np. wskazać Organizację Pożytku Publicznego, która otrzyma 1% ich podatku.

Dowiedz się więcej, klikając w przycisk poniżej.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy można jednocześnie odliczyć darowiznę od podatku i przekazać 1 procent?

Oczywiście! Darowizna wpłacona w roku podatkowym 2019 (czyli do 31.12.2019) jest oddzielnym sposobem wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego. Dlatego każdy podatnik ma prawo do odliczenia od podatku kosztów z tytułu darowizny i jednoczesnego przekazania 1 procent podatku. 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.