pl
AAA
pl
AAA

1% podatkuprzekaż

przekaż 1 % podatku na PAH

Przekazując 1% podatku PAH, sam decydujesz o tym, co stanie się z częścią Twojego podatku. Za naszym pośrednictwem pomagasz ludziom na całym świecie, poszkodowanym w wyniku kryzysów humanitarnych, odzyskać poczucie bezpieczeństwa i godności.

Polska Akcja Humanitarna codziennie niesie pomoc w miejscach konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Dzięki waszemu wsparciu w 2016 roku PAH prowadziła projekty wodno-sanitarne (budowa i naprawa ujęć wodnych, sieci wodno-sanitarnych, toalet), żywnościowe (dystrybucja paczek z żywnością, wspieranie lokalnych piekarni, prowadzenie stołówek), zapewniała produkty pierwszej potrzeby (naczynia, koce, materace, środki higieniczne), pomoc medyczną.

Polecamy Wam skorzystanie z bezpłatnego programu do rozliczeń wykonanego przez firmę e-file, która od lat przygotowuje dla PAH dedykowaną wersję programu do rozliczeń. Program e-pity gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych. Dane te są zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze, nie przechowujemy ich na naszych serwerach ani na serwerach firm zewnętrznych.

Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000136833

Jeśli chcesz aby Twój 1% wsparł program dożywiania dzieci Pajacyk to w celu szczegółowym wpisz: „Pajacyk – program dożywiania dzieci”.

Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1 % trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej!
Kliknij poniżej i wypełnij oświadczenie online, możesz je również wydrukować i przesłać pocztą. Dziękujemy!
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy można jednocześnie odliczyć darowiznę od podatku i przekazać 1 procent?

Oczywiście. Darowizna wpłacona w roku podatkowym 2016 (czyli do 31.12.2016) jest oddzielnym sposobem wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego. Dlatego każdy podatnik ma prawo do odliczenia od podatku kosztów z tytułu darowizny i jednoczesnego przekazania 1 procent podatku.