pl
AAA
pl
AAA

1% podatkuPRZEKAŻ

przekaż 1 % podatku na PAH

Przekazując 1% podatku PAH, sam decydujesz o tym, co stanie się z częścią Twojego podatku. Za naszym pośrednictwem pomagasz ludziom na całym świecie, poszkodowanym w wyniku kryzysów humanitarnych, odzyskać poczucie bezpieczeństwa i godności.

Polska Akcja Humanitarna codziennie niesie pomoc w miejscach konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Dzięki waszemu wsparciu w 2019 roku PAH prowadziła projekty wodno-sanitarne (budowa i naprawa ujęć wodnych, sieci wodno-sanitarnych, toalet), żywnościowe (dystrybucja paczek z żywnością, wspieranie lokalnych piekarni, prowadzenie stołówek), zapewniała produkty pierwszej potrzeby (naczynia, koce, materace, środki higieniczne), pomoc medyczną. Pomagamy w Sudanie Południowym, Iraku i Kurdystanie, Jemenie, Somalii, Kenii i na Ukrainie. W Polsce realizujemy program Pajacyk, dzięki któremu w roku szkolnym 2018/2019 ufundowaliśmy ponad 168 tysięcy posiłków dla dzieci w wybranych placówkach oświatowych.

Polecamy Wam skorzystanie z bezpłatnego programu do rozliczeń wykonanego przez firmę Pitax, która przygotowała dla PAH jego dedykowaną wersję.” Program Pitax gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych. Dane te są zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze, nie przechowujemy ich na naszych serwerach ani na serwerach firm zewnętrznych.

Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000136833

Jeśli chcesz aby Twój 1% wsparł program dożywiania dzieci Pajacyk to w celu szczegółowym wpisz: „Pajacyk – program dożywiania dzieci” lub wypełnij deklarację tutaj.

Emerycie, rencisto! Wypełnij oświadczenie PIT-OP i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego – w ten sposób Twój 1% trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej!
Kliknij poniżej i wypełnij oświadczenie online, możesz je również wydrukować i przesłać pocztą. Dziękujemy!
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

PIT 2020: Zmiany w rozliczeniu

Przypominamy o zmianach w rozliczeniu podatku dochodowego za 2019 rok.

Z początkiem ubiegłego roku w życie weszły zmiany w rozliczeniu PIT. Polegają one na tym, że część podatników nie musi już wypełniać formularzy podatkowych. Mogą zrobić to za nich urzędnicy skarbowi. Przywilej ten dotyczy osób składających PIT-37 i PIT-38, czyli zatrudnionych na umowach o pracę i na umowach cywilnoprawnych oraz osób, które są akcjonariuszami giełdowymi.
Podatnicy, którzy postanowią skorzystać z tej możliwości, mogą nadal dokonać rozmaitych zmian w swojej deklaracji np. wskazać Organizację Pożytku Publicznego, która otrzyma 1% ich podatku.

Dowiedz się więcej, klikając w przycisk poniżej.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy można jednocześnie odliczyć darowiznę od podatku i przekazać 1 procent?

Oczywiście! Darowizna wpłacona w roku podatkowym 2019 (czyli do 31.12.2019) jest oddzielnym sposobem wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego. Dlatego każdy podatnik ma prawo do odliczenia od podatku kosztów z tytułu darowizny i jednoczesnego przekazania 1 procent podatku. 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.