Jak pomagać jako szkoła lub przedszkole?
Przedszkola i szkoły również mogą zaangażować się w działania na rzecz lepszego świata.
ZAANGAŻUJ SIĘ EDUKACYJNIE

Edukacja to jedna z najskuteczniejszych form zmieniania rzeczywistości. Dlatego zapraszamy Cię do wspólnego działania. Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną i zgłoś klasę, grupę lub szkołę do naszych bezpłatnych programów i akcji.

 

Przez programy rozumiemy dłuższe i bardziej różnorodne formy edukacyjne, które pozwalają osiągnąć trwalsze rezultaty. Akcje to działania krótsze, zwykle skupione wokół celebracji konkretnego dnia (np. Dzień Wody, zakończenie roku szkolnego).

 

Obecnie proponujemy 4 programy edukacyjne: Lekcje Pomagania, Godziny Wychowawcze ze Światem, Globalnie i Krytycznie w Szkole oraz Świat w Przedszkolu.

Lekcje Pomagania

Lekcje Pomagania to bezpłatny program edukacyjny PAH wprowadzający w zagadnienie humanitaryzmu oraz pomocy ludziom bez względu na pochodzenie. Kierujemy go do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, bibliotek i placówek wychowawczo-oświatowych.

 

Program to cykl 8-10 lekcji o mądrym pomaganiu, do realizacji w ciągu semestru lub całego roku szkolnego. Możliwa jest także realizacja mniejszej liczby zajęć. Przyjmujemy już zapisy do programu na drugi semestr (prosimy, aby nie zapisywały się ponownie osoby, które uczestniczą już w programie od pierwszego semestru i realizują zajęcia).

Dowiedz się więcej
Godziny Wychowawcze ze Światem

Godziny Wychowawcze ze Światem to całoroczny cykl zajęć, będący zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Kwestia sprawiedliwości i solidarności – w wymiarze lokalnym i globalnym – to podstawa edukacji globalnej. Chcemy nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.

 

Ten program sprawdzi się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych. Przyjmujemy już zapisy do programu na drugi semestr (prosimy, aby nie zapisywały się ponownie osoby, które uczestniczą już w programie od pierwszego semestru i realizują zajęcia).

Dowiedz się więcej
Świat w Przedszkolu

Świat w Przedszkolu to program dla grup 5-cio i 6-ciolatków. Jest bezpłatny, można go zrealizować w trakcie jednego semestru lub całego roku.

 

Poprzez zabawę i rozmowy pokazujemy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność. Przyjmujemy już zapisy do programu na drugi semestr (prosimy, aby nie zapisywały się ponownie osoby, które uczestniczą już w programie od pierwszego semestru i realizują zajęcia).

 

Wszystkie programy są przygotowane na ewentualność pracy zdalnej.

Dowiedz się więcej
Programy edukacyjne to nie wszystko! Zapraszamy także do naszych akcji.

  • Światowy Dzień Wody z PAH – skorzystaj z naszych materiałów edukacyjnych i zorganizuj obchody 22 marca. Przyjmujemy już zapisy do akcji.
  • Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc – zamiast przyjmować kwiaty na koniec roku szkolnego (lub Dzień Edukacji Narodowej) zorganizuj zbiórkę na pomoc humanitarną.
  • Wypożyczalnia Gier Edukacyjnych – stworzyliśmy escape room “Otwórz się na Globalne Wyzwania”, wielkoformatowe gry “Wodne wyzwania” oraz “Reporterki i reporterzy na globalnym Południu”, które wypożyczamy szkołom i innym instytucjom.
  • Summer PAH Academy (Edukacyjne SPA) – coroczne wakacyjne 5-dniowe szkolenie dla edukatorów/ek globalnych

Jesteś uczniem, uczennicą lub rodzicem? Opowiedz o naszych propozycjach w swojej szkole.

Skontaktuj się z nami
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się do newslettera edukacyjnego i dołącz do grupy Edukacja PAH na Facebooku lub napisz do nas
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.