AAA
AAA

Jemenwpłać

PAH W JEMENIE

W Jemenie trwa wyniszczający konflikt, na skutek którego najbardziej cierpią najsłabsi: dzieci, osoby starsze, kobiety. Potrzeby są ogromne, pomocy humanitarnej potrzebuje aż 24 z 29 milionów mieszkańców Jemenu. To jedna z największych katastrof humanitarnych na świecie.

Wojna w Jemenie toczy się od końca 2014 roku. Strony konfliktu nie przestrzegają żadnych praw, bomby spadają na dzielnice mieszkalne, szkoły, szpitale i bazary. Od ostrzału ginęły też dzieci przewożone w autobusach szkolnych, goście weselni i żałobnicy idący w konduktach.

Kryzys humanitarny w Jemenie jest największym na świecie od czasów II Wojny Światowej. Ponad trzy-czwarte populacji Jemenu – czyli 24 miliony mieszkańców jest w potrzebie. W szczególności są to osoby zamieszkujące trudno dostępne regiony oraz dzieci. To krytyczny moment dla milionów Jemeńczyków.

Z Waszą pomocą rozpoczęliśmy działania dla ludzi z Jemenu, teraz ponownie prosimy Was o wsparcie! Twoja wpłata to dla nas możliwość dotarcia do większej liczby potrzebujących.

2021/2023 – JEMEN – EDUKACJA / WODA

Czas trwania projektu: 01.10.2021 – 01.04.2022 r. oraz 1.11.2022 – 31.03.2023 r.
Lokalizacja: miasto Ma’rib i Ma’rib Al-Wadi, prowincja Ma’rib; Jemen
Donator: środki własne PAH

W odpowiedzi na kryzysową sytuację w prowincji Ma’rib, wynikającą z napływu dużej liczby osób wewnętrznie przemieszczonych, PAH wesprze edukację w tym regionie. Działania edukacyjne dotyczą czterech obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych.

Działania te obejmują 649 chłopców i 731 dziewcząt, którzy zostali niedawno zmuszeni do przemieszczenia się do Ma’rib…czytaj dalej

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.