AAA
AAA

Pomoc w Jemeniewpłać

POMOC PAH W JEMENIE

W Jemenie trwa wyniszczający konflikt, na skutek którego najbardziej cierpią najsłabsi: dzieci, osoby starsze, kobiety. Potrzeby są ogromne, pomocy humanitarnej potrzebuje aż 24 z 29 milionów mieszkańców Jemenu. To jedna z największych katastrof humanitarnych na świecie.

Wojna w Jemenie toczy się od końca 2014 roku. Strony konfliktu nie przestrzegają żadnych praw, bomby spadają na dzielnice mieszkalne, szkoły, szpitale i bazary. Od ostrzału ginęły też dzieci przewożone w autobusach szkolnych, goście weselni i żałobnicy idący w konduktach.

Kryzys humanitarny w Jemenie jest największym na świecie od czasów II Wojny Światowej. Ponad trzy-czwarte populacji Jemenu – czyli 24 miliony mieszkańców jest w potrzebie. W szczególności są to osoby zamieszkujące trudno dostępne regiony oraz dzieci. To krytyczny moment dla milionów Jemeńczyków.

Z Waszą pomocą rozpoczęliśmy działania dla ludzi z Jemenu, teraz ponownie prosimy Was o wsparcie! Twoja wpłata to dla nas możliwość dotarcia do większej liczby potrzebujących.

2023 – JEMEN – ZDROWIE / SCHRONIENIE / ZARZĄDZANIE OBOZAMI

Czas trwania projektu: 1.06 – 30.09.2023 r. 
Lokalizacja: dystrykty Ma’rib i Ma’rib Al-Wadi, muhafaza Ma’rib, Jemen
Donator: środki własne PAH 

W ramach kontynuacji zakończonego w 2023 r. projektu wielosektorowej pomocy w Marib PAH zapewnia pomoc w obszarach zdrowia, schronienia i zarządzania obozami (CCCM). Wsparcie kierowane jest zarówno do społeczności goszczącej oraz do mieszkańców obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych w Ma’rib (Al Arsh, Ereq Al Jalal, Al Akrameh i Almurraf)…czytaj dalej

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.